Ogólnopolska konferencja naukowa z okazji jubileuszu pracy naukowej Profesora Tadeusza Kuczyńskiego "Prawo do sądu"

18 listopada 2022 r. we Wrocławiu odbyła się konferencja naukowa zorganizowana przez Zakład Prawa Pracy Uniwersytetu Wrocławskiego i Sąd Apelacyjny we Wrocławiu.

Jubileuszowa, dziesiąta edycja konferencji była poświęcona problematyce „Prawa do sądu” i miała podwójnie wyjątkowy charakter. Podczas wydarzenia świętowano bowiem jubileusz pracy naukowej Pana Profesora Tadeusza Kuczyńskiego, wieloletniego kierownika Zakładu Prawa Pracy, z którym był związany przez całe życie naukowe, a także Sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego. W konferencji wzięli udział przedstawiciele wydziałów prawa i administracji polskich uczelni, sędziowie apelacji wrocławskiej oraz Sądu Najwyższego. Instytut Prawa i Administracji Akademii Pomorskiej w Słupsku reprezentował dr Marcin Czechowski, który wygłosił mowę laudacyjną ku czci Jubilata. Pan Profesor Tadeusz Kuczyński jest wiodącym, a do niedawna także jednym, przedstawicielem środowiska naukowego prawa pracy, który zajmuje się niepracowniczymi stosunkami służbowymi.