Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Prawa i Administracji

Instytut Prawa i Administracji

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk

Konkursy/Debata Oksfordzka

II. Edycja Konkursu Fotograficznego w Instytucie Prawa i Administracji – 2022

Zapraszamy wszystkich Uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów IPiA do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym. Jego głównym celem jest rozbudzenie wśród Uczestników wiedzy z zakresu struktury i organizacji prokuratury.

W tegorocznej edycji, w szczególności chcielibyśmy zainteresować was prokuraturami rejonowymi i okręgowymi. Życzymy udanych zdjęć w plenerze. Jesteśmy bardzo ciekawi rezultatów waszych prac.
Tematyka konkursu: Siedziby prokuratur w Polsce w fotograficznym kadrze uczniów szkół średnich i studentów Instytutu Prawa i Administracji
Termin przesłania fotografii konkursowych:  15 maja 2022 r.
Adres mailowy do przesyłania fotografii: radoslaw.pietrzak@apsl.edu.pl

 

 

Konkurs Dyrektora Instytutu Prawa i Administracji Akademii Pomorskiej w Słupsku z wiedzy o państwie i prawie, pod honorowym patronatem Ambasadora Republiki Litewskiej w Rzeczypospolitej Polskiej Pana Eduardasa Borisovasa.

Dyrektor Instytutu Prawa i Administracji Akademii Pomorskiej w Słupsku ogłasza trzeci ogólnopolski Konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych (klasy maturalne oraz przedmaturalne) z wiedzy o państwie i prawie na temat:

„Po 100 latach od przyjęcia pierwszych konstytucji niepodległych: Polski i Litwy. Od unii w Krewie do współczesności (ustrój, prawo, myśl polityczno-prawna)”.

Głównymi nagrodami w konkursie są dwa „indeksy” – jeden na kierunek „prawo” i jeden na kierunek „administracja”, uprawniające do podjęcia bez postępowania rekrutacyjnego studiów w Instytucie Prawa i Administracji Akademii Pomorskiej w Słupsku (wymagana jest rejestracja w systemie e-rekrutacyjnym AP).

 

Konkurs Dyrektora Instytutu Prawa i Administracji Akademii Pomorskiej w Słupsku z wiedzy o państwie i prawie

Dyrektor Instytutu Prawa i Administracji Akademii Pomorskiej w Słupsku ogłasza drugi ogólnopolski Konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych (klasy maturalne oraz przedmaturalne) z wiedzy o państwie i prawie na temat:

„W stuletnią rocznicę uchwalenia Konstytucji marcowej 1921 roku. Polskie ustawy zasadnicze w XIX i XX wieku”

Głównymi nagrodami w Konkursie są dwa „indeksy” – pierwszy na kierunek „prawo” i drugi na kierunek „administracja” (uprawniające do podjęcia studiów w Instytucie Prawa i Administracji Akademii Pomorskiej w Słupsku bez postępowania rekrutacyjnego).

 

DEBATA OKSFORDZKA (ONLINE) 2021

Zapraszamy uczniów wszystkich klas szkół ponadpodstawowych do udziału w organizowanej przez Instytut Prawa i Administracji Akademii Pomorskiej w Słupsku Debacie Oksfordzkiej nt.: „Nauczanie zdalne jest lepsze od formy tradycyjnej (bezpośredniej)”
Wydarzenie odbędzie się online na platformie MS Teams lub Google Meet, w dniu 10 czerwca 2021 r. o godz. 11. 30.

Zgłoszenia 4 - osobowych grup wyrażających wolę udziału w debacie wraz z tezami na rzecz danego stanowiska oraz tezami przeciwnymi (maksymalnie 2 strony) należy przesłać na adres mailowy: przemyslaw.dabrowski@apsl.edu.pl

W razie pytań lub wątpliwości bardzo prosimy o kontakt na adres email: przemyslaw.dabrowski@apsl.edu.pl lub telefoniczny: 533 348 350.

 

I. Edycja Konkursu Fotograficznego w Instytucie Prawa i Administracji – 2021

Zapraszamy wszystkich Uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów IPiA do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym. Jego głównym celem jest rozbudzenie wśród Uczestników wiedzy z zakresu struktury i organizacji wymiaru sprawiedliwości, obejmującej w szczególności sądy rejonowe i okręgowe, które swe siedziby mają zazwyczaj w miastach, z których pochodzą nas przyszli Kandydaci na studia prawnicze i administracyjne oraz Studenci IPiA. Najbliższe wiosenne tygodnie, czas zbliżającej się majówki, sprzyjać zapewne będą fotograficznym ujęciom siedzib sądów w naszym regionie i nie tylko. Życzymy udanych zdjęć w plenerze. Jesteśmy bardzo ciekawi rezultatów Waszych prac.
Tematyka konkursu: Siedziby sądów w Polsce w fotograficznym kadrze uczniów szkół średnich i studentów Instytutu Prawa i Administracji
Termin przesłania fotografii konkursowych: 16 czerwca 2021 r.
Adres mailowy do przesyłania fotografii: mikolaj.tarkowski@apsl.edu.pl

 

 

 

 


 

 

Znajdziesz nas tutaj