Wykład Profesora Igora Khristoforova z Uniwersytetu w Princeton

12 maja 2021 roku, na zaproszenie Instytutu Prawa i Administracji Akademii Pomorskiej w Słupsku, odbył się wykład zatytułowany: "The Russian Empire and the Reforms of 1860" .

Referat wygłosił prof. Igor Khristoforov - Profesor Uniwersytetu w Princeton w Departamencie Historii. Wydarzenie było kolejnym z cyklu prelekcji ekspertów zagranicznych, realizowanych w ramach programu "Wykład na 5+", będącego jednym z zadań projektu "Aktywna Akademia".

Prof. Igor Khristoforov jest autorem prac o Imperium Rosyjskim XIX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem Wielkich Reform drugiej połowy XIX wieku. Ponadto jest autorem kilkudziesięciu artykułów naukowych oraz uczestnikiem wielu grantów i projektów badawczych.

Wydarzenie było nagrywane. Zapraszamy do zapoznania się wykładem: