Umowa o współpracy z Moskiewskim Państwowym Uniwersytetem Prawniczym im. Olega Kutafina w Moskwie

Miło nam poinformować, że w dniu 12 listopada b.r. została zawarta umowa o współpracy w zakresie prawa i studiów prawniczych.

Porozumienie zostało podpisane przez Rektora Akademii Pomorskiej w Słupsku prof. Zbigniewa Osadowskiego oraz Rektora Moskiewskiego Państwowego Uniwersytetu Prawniczego im. Olega Kutafina w Moskwie prof. Wiktora Błażejewa. W spotkaniu wzięli udział również: prof. Dariusz Szpoper - Dyrektor Instytutu Prawa i Administracji AP w Słupsku, prof.  Jelena Graczowa - pierwsza prorektor Moskiewskiego Państwowego Uniwersytetu Prawniczego im. Olega Kutafina w Moskwie oraz prof. Igor Isajew - wybitny rosyjski historyk prawa. Umowa dotyczy między innymi wymiany kadry naukowej oraz studentów, realizacji wspólnych przedsięwzięć naukowych oraz organizowania konferencji naukowych.