Studencka Poradnia Prawna - kurs przygotowawczy

Serdecznie zapraszamy na kurs przygotowujący do udzielania porad w Studenckiej Poradni Prawnej, która ruszy w naszym Instytucie od drugiego semestru kolejnego roku akademickiego.

Kurs obejmuje 10h i potrwa do końca maja 2021 roku. Poniżej prezentujemy program:

1.  spotkanie organizacyjne z elementami metodyki pracy (etyka, efektywny sposób rozmowy z osobami, które zgłosiły się po poradę);

2. rozwód, podział majątku, kontakty z dziećmi, władza rodzicielska, alimenty;

3. prawo spadkowe;

4.  zabezpieczenie społeczne (renty, emerytury, renty, mieszkania komunalne);

5. walka z zadłużeniem i edukacja finansowa.

Kurs nastawiony będzie na praktykę. W jego trakcie nauczycie się rozmawiać z klientem, rozwiązywać kazusy, sporządzać podstawowe pisma procesowe.

Pierwsze spotkanie on-line odbędzie się w dniu 10 marca 2021 r. (środa) o godzinie 18:00.

Opiekunem kursu jest mgr Anna Skolimowska, pracownik IPiA, certyfikowany doradca obywatelski i wieloletni pracownik nieodpłatnych punktów pomocy prawnej oraz kancelarii prawnych.

W przyszłym semestrze przewidujemy drugą edycję, która będzie stanowiła kontynuację niniejszego kursu.

Chętnych prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres: anna.skolimowska@apsl.edu.pl