Spotkania z Ekspertami. Wykład doc. dr. Andrzeja Pukszto z Uniwersytetu Witolda Wielkiego w Kownie

Instytut Prawa i Administracji zaprasza na wykład doc. dr. Andrzeja Pukszto, zatytułowany: Drogi Litwy do niepodległości w XIX i XX wieku - od Aušry do Aktu 11 Marca

Wykład (w języku polskim) odbędzie się 2 czerwca (środa) o godz. 17.00 na platformie Teams.

Link do formularza rejestracyjnego:

Doc. dr Andrzej Pukszto - jest historykiem i politologiem związanym z Uniwersytetem Witolda Wielkiego w Kownie. W latach 2009 - 2020 kierownik Katedry Politologii na wspomnianym Uniwersytecie. Jest członkiem Litewskiej Towarzystwa Nauk Politycznych.
Jego interesy naukowe koncentrują się wokół historii i polityki krajów Europy Środkowej i Wschodniej, ze szczególnym uwzględnieniem stosunków etnicznych. Wykładał na wielu uniwersytetach, m. in. na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie w Sarajewie, Uniwersytecie Kraju Basków w Bilbao,  l'Institut Catholique de Vendée, w Interdisciplinary Center Herzliya (Izrael), Georgia Gwinnett College w Atlancie i innych.