Promocja książki "Atom dla klimatu"

Instytut Prawa i Administracji AP w Słupsku oraz Departament Energii Jądrowej w Ministerstwie Klimatu i Środowiska zapraszają na promocję najnowszej książki Urszuli Teresy Kuczyńskiej, zatytułowanej: "Atom dla klimatu", wydanej nakładem Wydawnictwa Słowa na Wybiegu.

Spotkanie autorskie będzie miało miejsce w klubokawiarni Cepelin w Słupsku (ul. Stary Rynek 7), 25 listopada 2021 roku o godz. 18.00.

O KSIĄŻCE

Jeśli nie wiesz o energii atomowej zbyt wiele – ta książka jest dla Ciebie.
Jeśli wiesz całkiem sporo – też po nią sięgnij, naprawdę warto.
Jeśli atom Cię przeraża – przeczytaj ją, bo ona oswoi te lęki.
Jeśli sprzeciwiasz się rozwojowi energetyki jądrowej – przeczytaj ją koniecznie, bo poznasz argumenty tych, według których technologia ta niesie nadzieję na zahamowanie zmian klimatycznych bez pogłębiania ubóstwa energetycznego całych społeczeństw.
Jeśli jesteś zwolennikiem atomu – przeczytaj ją tym bardziej, bo to arcyciekawy wzór, jak dyskutować bez zacietrzewienia, odwołując się rzeczowych argumentów i z szacunkiem dla myślących inaczej.

O AUTORCE

Urszula Teresa Kuczyńska – kielczanka z urodzenia, warszawianka z wyboru. Absolwentka lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych w Kolegium Gospodarki Światowej SGH. Po studiach wyjechała do Chin, gdzie pracując, ukończyła studium z zakresu języka mandaryńskiego i kultury Chin na Zhejiang University of Technology. W latach 2011–2019 pracowała w PGE EJ1 w Warszawie, spółce odpowiedzialnej za wdrożenie Programu Polskiej Energetyki Jądrowej.

Opis z: https://slowanawybiegu.pl/sklep/2-atom-dla-klimatu.html