Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Prawa i Administracji

Instytut Prawa i Administracji

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk
Posiedzenie Instytutu Wielkiego Księstwa Litewskiego

Posiedzenie Instytutu Wielkiego Księstwa Litewskiego

W dniach 2-5 lutego 2020 roku w Instytucie Prawa i Administracji, odbyło się posiedzenie Instytutu Wielkiego Księstwa Litewskiego (IWKL), któremu przewodniczył Dyrektor IPiA prof. dr hab. dr h.c. Dariusz Szpoper.

W spotkaniu udział brali naukowcy z Polski, Litwy, Białorusi i Ukrainy, w tym między innymi: Rektor Podkarpackiego Uniwersytetu Narodowego im. Wasyla Stefanyka w Iwano-Frankiwsku prof. Igor Tsependa, dyrektor Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego Jan Malicki, dyrektor Instytutu Historii Litwy w Wilnie prof. Rimantas Miknys oraz pisarka, autorka licznych książek historycznych Joanna Puchalska.

IWKL to instytucja użyteczności publicznej, działająca non profit, która została powołana w 2009 roku w Kownie. Do jej zasadniczych celów należą pielęgnowanie, badanie i popularyzacja spuścizny Wielkiego Księstwa Litewskiego. Instytut utrzymuje między innymi współpracę z organizacjami państwowymi oraz pozarządowymi Litwy, Polski, Białorusi i Ukrainy. Realizuje także szereg projektów naukowych, edukacyjnych i kulturalnych. Za swoją działalność w 2015 roku został uhonorowany prestiżową Nagrodą im. Jerzego Giedroycia przyznawaną przez redakcję dziennika "Rzeczpospolita".  

https://www.ldki.lt/pl/apie-lietuvos-didziosios-kunigaikstystes-instituta/

 

Znajdziesz nas tutaj