Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Prawa i Administracji

Instytut Prawa i Administracji

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk
Kolejne zajęcia w ramach "Propedeutyki prawa w liceach"

Kolejne zajęcia w ramach "Propedeutyki prawa w liceach"

W ostatnim tygodniu w ramach programu ,,Propedeutyka prawa w Liceach" odbyło się kilka spotkań z dyrektorami i uczniami liceów ogólnokształcących

W imieniu dyrektora Instytutu Prawa i Administracji w różnego rodzaju zajęciach z młodzież udział wziął dr hab. Mikołaj Tarkowski, prof. AP. W dniu 26 listopad 2019 roku, dzięki uprzejmości Pana dyrektora Bogdana Hnata, w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku, zaprezentowano ofertę kształcenia na kierunku prawo i administracja Akademii Pomorskiej w Słupsku, a także popularyzowano potrzebę zdobywania wiedzy z zakresu nauk prawnych. Z kolei w dniu 2 grudnia 2019 roku odpowiadając na zaproszenie dyrektora I LO im. S. Dubois w Koszalinie Pana Rafała Janusa, dr hab. Tarkowski przedstawił uczniom potencjalne ścieżki rozwoju zawodowego absolwenta studiów prawniczych. Jednocześnie zdecydowano o potrzebie zorganizowania dalszych wykładów i warsztatów prawniczych mających odbyć się na przestrzeni kilku najbliższych miesięcy. Ponadto, podobne zajęcia poprowadzone przez dr. hab. Przemysława Dąbrowskiego, odbyły się w Powiatowym Zespole Szkół nr 4 w Wejherowie. 

Zarówno młodzież z Miastka, Wejherowa, jak i z Koszalina została zaproszona do złożenia wizyty w naszym Instytucie i wzięcia udziału w zajęciach i dyskusjach organizowanych w jego siedzibie.

 

Znajdziesz nas tutaj